Siirt’te bir cami avlusunda doğum yapan kedinin 2 yavrusuna camii cemaati sahip çıktı. Caminin abdest alma kısmına kartondan bir yuva yapan cemaat büyüyene kadar anne ve yavrularına bakacak.
Siirt merkez 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bulunan Hacı Fethi Serin Camii avlusunda 2 yavru dünyaya getiren kedi için cami cemaati devreye girdi. Kedilerin büyüyene kadar camide bakılmasına karar verildi.
Caminin bir köşesinde iki yavrusu ile bir kediyi gören cemaat ehli vatandaşlar, yavrulara ve anneye abdest alma kısmında serin bir ortamda kartondan yuva yaptı. 2 yavru dünyaya getirdiği öğrenilen kedi, yavruları ile birlikte bakılmaya başlandı.
Kedilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için güvenli bir alan oluşturulurken, kedilerin sağlıklarında herhangi bir sıkıntı olmadığı belirlendi.
Anne kedi, cami cemaati tarafından süt ve mama ile beslendiği gözlendi.
Haber-Özel: İsmet AÇIKGÖZ/SİİRTPRESS Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni