Kahramanmaraş/Pazarcık merkezli depreme memleketi Hatay’da yakalanan, evi ve çalıştığı hastane binası yıkılan Ortopedi ve Travmatoloiji Uzmanı Prof.Dr. Nihat Gezgin, Özel Siirt Hayat Hastanesi ile anlaşarak taşındığı Siirt’te hastaların yaralarına bir bir merhem oluyor.
Hatay’ın Tecrübeli ve başarılı Ortopedi Doktoru Nihat Gezgin’in Özel Siirt Hayat Hastanesinde göreve başlamasının ardından Siirt’te ilk defa kalça kemiği, el ve ayak cerrahisi ameliyatları başarılı bir şekilde yapılmaya başlandı.
Diz ve kalça protezi ameliyatları, omurga cerrahisi, travma cerrahisi, ortopedik onkolojik gibi büyük ameliyatlar için daha önce il dışına giden Siirtliler, 3 aydır Özel Siirt Hayat Hastanesinde güzel sonuçlar alarak Nihat hocadan sağlıklı hizmetler alıyor.
Ortopedi Uzmanı Dr.Nihat Gezgin’in başarılı ameliyatları ve hastalara olan yaklaşımı ve ilgisi ile hastaların da ilgi odağı oldu.
SİİRTLİLERİN TEVECCÜHÜ ACIMI HAFİFLETTİ
İl dışından da hasta kabul etmeye başlayarak şifa dağıtan Ortopedi Uzmanı Dr.Nihat Gezgin; “Daha önce Hatay’da çalışıyordum, Hataylıyım. Malumunuz Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde en çok etkilenen ilimizde ciddi kayıplarla karşılaştık. Hem çalıştığım hastane, hem evim barkım, çoğu mülküm yerle bir oldu. Ardından bu vesile ile Hayat Hastanesi Müdürü Necmettin beyle bir vesile ile buluştuk. 1 yıla aşkındır buradayım. Aktif bir şekilde ortopedi hizmeti vermeye çalışıyorum. Hatay’daki ortopedi algılarını aktif bir şekilde yapıyordum. Aynı kaliteyi ve hizmeti buraya taşıdık. Siirt halkının teveccühüyle karşılaştık, memnunum. Yaptığımız hizmetin emeğin de karşılığını görüyoruz. Bu çerçevede acımız bir nebzede olsa azalıyor. Hastanemizde beklediğimizden daha iyi bir hizmet çıkarmaya başladık. Özellikle el cerrahimizde çalışmalarımız oluyor. Daha önce benim ek branşımdı. Siirt’i sevdim. Siirt halkını kendimce sağlık alanında belli bir seviyeye taşımaya çalışıyorum. Takdirlerini de görüyorum, bu da beni sevindiriyor. Bir Nebze de olsa acımız hafifliyor.”
NİHAT HOCA SİİRT’TE CİDDİ BİR SAĞLIK SORUNUNA YARA OLDU
Hastanelerine kazandırdıkları Ortopedi ve Travmatoloiji Uzmanı Prof.Dr. Nihat Gezgin’in Siirt’te sağlık alanında ciddi bir açığı kapattığını belirten Özel Siirt Hayat Hastanesi Müdürü Necmettin Fırat, “Yaklaşık 5 Yıldır Siirt Özel Hayat Hastanesi’nin müdürü olarak görev yapıyorum. Ortopedi doktorumuz Op. Dr. Nihat Gezgin hocamız daha önce Hatay ilinde görev yapıyordu. Depremden sonra kendisini ve başarılarını bildiğimiz için iletişime geçtik. Hocamızı hem hastanemize, hem Siirt’imize kazandırmış olduk. Siirt’te ilk kez el cerrahisi ameliyatları, diz protezi, kalça protezi ameliyatları yapılmaya başlandı. Çevre illerden hasta almaya başladık. Bu konuda Siirt’ten il dışı sevkin önüne geçmiş olduk.” Dedi.
Hasta ve hasta yakınları da, başarılı doktorun Siirt’te getirilmesi ve vatandaşlara hizmet vermesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirip Hastane yönetimine teşekkür etti.
Haber-Özel: İsmet AÇIKGÖZ/SİİRTPRESS Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni